Güncel 25 Medya
HV
02 ŞUBAT Perşembe 17:08

MNG Holding Erzurum'a verdiği sözü tutmamakta ısrar ediyor.

MNG Holding tarafından Erzurum’da 400 milyon TL’ye mal olan MGN Mall AVM’nin yapımında söz verilen caminin durumu, halen daha kararsızlığını koruyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-10-2021 15:39
MNG Holding Erzurum'a verdiği sözü tutmamakta ısrar ediyor.

Erzurum'un Yakutiye ilçesi, eski terminal binası alanına lüks konut ve alış veriş merkezi (AVM) yapılmak için yıkılan Terminal Cami, aradan yıllar geçmesine rağmen hala yapılmadı.

MNG Holding AVM Projesine başlarken Terminal Camisini yıkmış ve yerine 750 metrekare alan üzerine 500 kişilik Edirne Selimiye mimarisinde bir de cami yapma sözü vermişti.

Proje maket üzerinde tanıtılırken, caminin de MNG Mall AVM ile Kardelen sitesi arasında yol üzerine yapılacağı gösterildi. Cami Edirne’de bulunan Selimiye Cami’nin küçük bir benzeri olacaktı.

Aradan yıllar geçmesine rağmen, Terminal Caminin yapılmaması Erzurumlular tarafından büyük tepki topluyor. 184 bin metrekare alış veriş merkezi yapan MNG Holding’in söz verdiği 750 metre kare camiyi yapmamakta ısrar etmesi, her kesimin tepkisini alıyor.

Güncel25 Gazetesi olarak konuyu gündeme getirerek, Erzurumluların haklı tepkisinin yanında olduğumuzun ve konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

 

AdminAdmin

YORUMLAR