Güncel 25 Medya
HV
02 EKİM Pazartesi 18:26
Advert

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Erzurum'a gelişinin 102. Yılı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Erzurum'a gelişinin 102. Yıl dönümü nedeniyle Memleket Partisi Erzurum İl Başkanı Serhatcan Eş bir mesaj yayınladı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 03-07-2021 17:31
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Erzurum'a gelişinin 102. Yılı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Erzurum'a gelişinin 102. Yıl dönümü nedeniyle Memleket Partisi Erzurum İl Başkanı  Serhatcan Eş bir mesaj yayınladı; Eş, ''Erzurum şanlı tarihimizin en şanlı mücadelesinin başladığı yerdir.''dedi

Eş açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

 

''Tarih boyunca bir çok direnişe ev sahipliği yapan Erzurum, Kurtuluş mücadelemizin de ev sahipliğini yapmıştır. Vatanımızın işgal altında olduğu bir dönemde, canını feda etmek için yola çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehrimize gelmiş burada gördüğü o mücadele ruhunun verdiği cesaretle bağımsızlık için çalışmalar başlatmıştır.

Erzurum'da kaldığı zaman zarfında, bir çok önemli kararlar almış ve bunları uygulanmıştır. Nihayetinde ‘Milli sınırlar içinde vatan bölünmez bir bütündür parçalanamaz’ diyerek, işgal güçlerine ve tüm dünyaya ilan edilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Paşa ve Erzurum halkının kararlı mücadele  isteği her gün daha bir artmış ve tüm Anadolu'ya yayılmıştır. 

İnsanlık Tarihinin en şanlı direnişlerinden biri olan Milli Mücadelemiz, tüm dünyada eşi benzeri olmayan bir zafer örneğidir. Atalarımız, yaşanılan yerin sadece toprak olmadığını, yeri geldiğinde uğruna gözünü kırpmadan canların feda edileceği "Vatan" olduğunu tüm insanlığa göstermiştir.

Bu vesile ile Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan için mücadele eden herkesi saygıyla anıyor, onurlu milletimize saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.''

AdminAdmin

YORUMLAR