Güncel 25 Medya
HV
27 MART Pazartesi 22:21
Advert

BU ZORBALIĞI YAPAN KİŞİLERDEN ŞİKAYETÇİYİZ

Samsunspor ile Erzurumspor arasında oynanan maç sonrası soyunma odası koridorlarında Polisin Erzurumspor Başkanı Ahmet Dal, teknik sorumlu Muzaffer Bilazer ve kaptan Mustafa Yumlu'ya saldırmasına spor kamuoyu tepki gösterdi. Kulüp Başkanı Ahmet Dal, yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaparak tepkisini dile getirdi.

SPOR
Giriş Tarihi : 01-02-2023 10:29   Güncelleme : 01-02-2023 13:26
BU ZORBALIĞI YAPAN KİŞİLERDEN ŞİKAYETÇİYİZ

Samsunspor ile Erzurumspor arasında oynanan maç sonrası soyunma odası koridorlarında Polisin Erzurumspor Başkanı Ahmet Dal, teknik sorumlu Muzaffer Bilazer ve kaptan Mustafa Yumlu'ya saldırmasına spor kamuoyu tepki gösterdi. Kulüp Başkanı Ahmet Dal, yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaparak tepkisini dile getirdi. İki takım açısındanda büyük önem arz eden karşılaşmada Yılport Samsunspor Erzurumspor'u 2 - 1 mağlup ederek liderlik koltuğuna otururken, karşılaşma sonsası Sporcular, teknik heyet ve yöneticilere karşı sergilenen çirkin saldırı sonrası Kulüp Başkanı Ahmet Dal, İlgili kurumların bu olayları takip etmesi gerektiğini belirtti. 

"BU ZORBALIĞI YAPAN KİŞİLERDEN ŞİKAYETÇİYİZ"
 Başkan Dal, "Deplasmanda karşılaştığımız Samsunspor maçı sonrasında hocamız, kaptanımız, destek personelimiz ve kulüp başkanımız müsabaka güvenlik görevlilerinin şiddetine maruz kalmışlardır. Müsabakanın ve müsabaka görevlilerinin güvenliğini sağlaması gereken bu birimin içerisinde deneyimli, işini nasıl yapacağını bilenlerin yanında sportif olaylara nasıl müdahale edeceğini bilmeyen, acemi, zor kullanarak ellerindeki cop ve kalkanlarla kafilemize bu zorbalığı yapan kişilerden şikayetçiyiz. Erzurum şehrini temsil eden ERZURUMSPOR kafilemize soyunma odası koridorlarında reva görülen muamele sonrasında karşı karşıya kaldığımız üzüntü verici olayları, devletimizin ilgili kurumlarının takipçisi olacağına inanıyor, sorumluların gereken yaptırıma uğrayacağına inanıyoruz. Bir spor müsabakasında ne yapacağını bilmeyen bu kişilerin yarın (Allah korusun) olası daha büyük toplumsal olaylarda nelere yol açacaklarını düşünmek bile istemiyoruz. Maçın başından sonuna kadar terlerinin son damlasına kadar mücadele eden futbolcularımıza teşekkür ediyor, Yılport Samsunspor'u tebrik ediyoruz. Erzurumspor camiamızı ve kamuoyunu bu nahoş olay yüzünden meşgul ettiğimiz için özür diliyoruz." dedi

TEKNİK DİREKTÖR MUZAFFER BİLAZER ŞUNLARI SÖYLEDİ:

“Hakemler bir çok maçta bize kart konusunda cömert  davranıyor. Kırmızı kart yediğimiz pozisyonun ardından hakeme itiraz ederken sarı kart gördüm. Bunun Samsunspor ile alakası yok. O ara tepki gösterirken koridorlarda polis bize saldırdı. Polis bana, Mustafa Yumlu ve başkanımıza vurdu. Üzerimize kan bulaştı. Emniyet güçleri koridorlarda yenilen takımlara daha toleranslı olmalı. Gereksiz bir arbede yaşandı.
Zorluklarla ve transfer yasağı ile mücadele ediyoruz.  Zor günler geçiriyoruz. Maç takvimimiz de çok sık. En zorlu yollarda otobüsle yolculuk yapıyoruz. Çok iç açıcı bir durumda değiliz. İyi oynadığımız birçok maçı kazanamadık. TFF ve hakemlerin de bu noktalarda bize olumsuz etkisi oldu. Mağdurluklarımız skorlara yansıdı. Bu kötü günleri atlatmak için daha ok çalışacağız."

AdminAdmin

YORUMLAR