Güncel 25 Medya
HV
03 ARALIK Cumartesi 09:01

ANDA DERNEĞİNDEN KARAYAZI'DA ANLAMLI ÇALIŞMA

Yurt içi ve yurt dışında birbirinden anlamlı çalışmalara imza atan ANDA Derneği, Erzurum’un Karayazı ilçesindeki köy okullarına destek için gitti. Birbirinden güzel anların yaşandığı anlamlı ziyaretin, önümüzdeki dönemlerde diğer ilçelerde de yapılacağı belirtildi.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-10-2022 22:53   Güncelleme : 06-10-2022 23:13
ANDA DERNEĞİNDEN KARAYAZI'DA  ANLAMLI ÇALIŞMA

Türkiye’nin saygın STK’lerinden ANDA Derneği, faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Karayazı ilçesinin Ağaçlı ve Tosunlu Mahallelerindeki okullar ziyaret edilerek öğrencilere kırtasiye ve giyecek yardımı yapıldı. Karayazı Kaymakamı/ Belediye Başkanı Muammer Sarıdoğan ile daha önce görüşen ANDA Derneği Erzurum ekibi, Kaymakamlıktan onay alınca yardım kampanyası için çalışmalarını başlattı. Kısa sürede toplanan yardımlar, 3 Ekim Pazartesi günü köy okullarına yapılan ziyaretle öğrencilere dağıtıldı. Etkinlikte ANDA ekibini yalnız bırakmayan Karayazı Kaymakamı Muammer Sarıdoğan, bu tarz etkinliklerin çok anlamlı olduğunu, maddi boyutundan çok manevi boyutunun önemli olduğunu belirterek kardeşlik bağının güçlendirilmesi ve somutlaştırılması açısından bu çalışmalara ihtiyacın olduğunu anlattı. Sarıdoğan konuşmasında, “Devletimiz, imkânları dâhilinde ihtiyaç sahibi herkese ulaşmaya çalışıyor ancak halkın, gönlünden gelerek bu tarz paylaşımlarda bulunması dayanışma açısından çok önemli. Bu çalışmaya destek veren herkese şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum.” dedi. 
ANDA Derneği Erzurum Temsilcisi Muhittin Aydın, “Anda Genel Başkanı Sayın Okan Tosun da bir Erzurumlu. Bir Erzurum çocuğu, Erzurum’dan çıkıp ülke genelinde ismi güzelliklerle anılan bir oluşumun temellerini attı ve bu oluşum güçlenerek ülkemizin 40 şehrinde temsil noktasına ulaştı. Kurulduğu 2016 yılından bu yana yurt içinde ve yurt dışında birbirinden önemli çalışmalara imza atan ANDA, yurt dışında Suriye, Irak, Afganistan, Moğolistan, Afrika, Makedonya, Ukrayna’da da arama- kurtarma ve insani yardım konularında çalışmalar yaptı. “Kardeşe vefa” sloganıyla hareket eden derneğimiz, Sayın Genel Başkanımız Okan Tosun Beyefendi’nin özel ricası ile Erzurum’un ilçelerine de vefa gösterme yönünde karar aldı ve biz de bu çalışmamızı Karayazı ilçemizden başlatmayı düşündük. Konuyu Sayın Kaymakamımız Muammer Sarıdoğan Beyefendi ile görüştüğümüzde çok mutlu olacaklarını belirterek bizlere mihmandarlık yaptılar. Bizler de elimizi taşın altına koyarak kardeşlerimizle tanışmaya ve hediyeleşmeye geldik. Çalışmamızda bizi yalnız bırakmayıp desteklerini esirgemeyen gönlü güzel kardeşlerimize ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi yönetimine tek tek teşekkür ediyoruz. Bu çalışmalarımızı ömrümüz vefa ettikçe diğer ilçelerimizde de devam ettireceğiz.” dedi.
Aldıkları hediyelerden ötürü çok mutlu olduklarını belirten öğrenciler, ANDA ekibiyle bol bol fotoğraf çektirdiler.

AdminAdmin

YORUMLAR