Güncel 25 Medya
HV
02 ŞUBAT Perşembe 16:53

Ak Parti Erzurum'da Yeni İl Başkanı Bekleniyor...

Hz. İmam Hüseyin Erzurum Cem Evi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Katılımı ile Açıldı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-10-2022 19:24   Güncelleme : 07-10-2022 20:20
Ak Parti Erzurum'da Yeni İl Başkanı Bekleniyor...

Cemevlerinin açılışının gerçekleştirildiği törende Cumhurbaşkanı Erdoğan; Ankara, Elazığ, Erzurum, Erzincan ile temel atma törenleri için Kütahya, Burdur, Denizli, Bilecik, Kayseri, Aydın ve Kırklareli'ne canlı bağlantı gerçekleştirdi.

İlk olarak Erzurum-Erenler Alevi Bektaşi Kültür ve Dayanışma Derneği'ne canlı bağlantıyla seslenen Erdoğan, Erzurum Valisi Okay Memiş'e açılışın yapılması talimatını verdi. Vali Okay Memiş'in "Zatıdevletlerinizin talimatları ve İçişleri Bakanlığımızın katkılarıyla ilimizde yaklaşık 27 adet köydeki cemevlerimizin de buyurduğunuz gibi hemen hemen bütün eksiklerini tamamladık." demesi üzerine, Erdoğan hayırlı olmasını temenni etti. Daha sonra kurdele kesilerek cemevinin açılışı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın videokonferans ile katıldığı açılış töreninde kurdele kesme esnasında Ak Parti İl Başkanının olmaması dikkatleri çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Parti İl Başkanını görmek istemediği halk arasında konuşuluyorken, mevcut Ak Parti Erzurum İl Başkanının görevden alındığı iddiaları da şehirde yankılanmaya devam ediyor.

AdminAdmin

YORUMLAR