Güncel 25 Medya
HV
02 ŞUBAT Perşembe 18:33

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tüm Yurtta Olduğu Gibi Kağıthane’de de Kutlamalarla Gerçekleşti

Birlik ve beraberliği ilelebet sürdüreceğiz. Birlik ve beraberliğimiz sürdüğü sürece hiçbir güç ülkemizin bütünlüğüne zarar veremez.

YEREL
Giriş Tarihi : 29-10-2022 22:03
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tüm Yurtta Olduğu Gibi Kağıthane’de de Kutlamalarla Gerçekleşti

 Kutlamaların 29 Ekim günü ilk adresi Kağıthane Meydanı’ydı. Etkinlikler, Kağıthane’de Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törene ilgi yoğundu.

Kağıthane Meydanı’nda gerçekleşen törene Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, kuvvet komutanları, mülki erkan, şehit yakınları ve gaziler, STK temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Meydan’daki kutlamaların ardından Kaymakamlık’ta düzenlenen tebrikat törenine geçildi.

Gün boyu süren kutlamalar kapsamında ilçedeki okullar da bir dizi program tertipledi. Kağıthane Belediyesi‘ne ait Yahya Kemal Spor Tesisi’nde öğrenciler; şiir, folklör, tiyatro ve gösterilerden oluşan programlarını katılımcılara sergiledi.Cumhuriyet Bayramı coşkusu Ferhat Göçer konseriyle doruğa çıktı.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle ilçedeki kutlamalar bir gün öncesinde başladı.

28 Ekim akşamı Hasbahçe’de gerçekleştirilen konserde sevilen sanatçı Ferhat Göçer sahne aldı. Sanatçı sevilen şarkılarını Kağıthaneliler için söyledi.Bayrak kareografisi ve ışık gösterisiyle Cumhuriyet Bayramı coşkusu doruğa ulaştı. Binlerce vatandaş ellerinde Türk Bayrakları ile Cumhuriyet’in 99. yılına yakışır bir atmosfer oluşturdu.

Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin; ” Şu an buradaki birlik ve beraberliği ilelebet sürdüreceğiz. Birlik ve beraberliğimiz sürdüğü sürece hiçbir güç ülkemizin bütünlüğüne zarar veremez. Daha nice bayramları hep birlikte kutlamayı diliyorum. Cumhuriyet’imizin 99. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Vatanı uğruna canlarını ortaya koyan gazilerimize şükranlarımı sunuyor, her birine ayrı ayrı şifalar diliyorum.” dedi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR