Güncel 25 Medya
HV
21 MART Salı 11:36
Advert

Ordu Büyükşehir'den Adıyaman'da çocuklara oyun terapisi

Ordu Büyükşehir Belediyesi depremzede çocuklar için seferber oldu. Ekipler Adıyaman’da çocukların yaşadıkları travmayı atlatmaları için şehrin farklı alanlarında aktivite alanları oluşturdu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-02-2023 12:30   Güncelleme : 27-02-2023 12:30
Ordu Büyükşehir'den Adıyaman'da çocuklara oyun terapisi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan etkinlik alanını ziyaret ederek çocuklarla bir araya geldi. Bakan Karaismailoğlu, Ordu Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.

Deprem mağduru çocukların iyileşme süreçlerine katkı sağlamak, çocukların moral bulması, normalleşme ve iyileşme sürecine katkı sağlamak için ekipler bölgede aktivite alanları oluşturdu.

Resim, boyama, sinema filmleri, zekâ oyunları ve çeşitli etkinlikler ile çocuklar depremin etkisinden uzaklaştırılmaya çalışılıyor.

Depremin ilk gününden itibaren tüm ekip ve ekipmanları ile deprem bölgelerine giden Ordu Büyükşehir Belediyesi; arama-kurtarma, yemek ve içme suyu ihtiyacı giderme, alt ve üst yapı çalışmalarına destek olma, gelen yardımları ulaştırma gibi büyük bir görev üstlenerek çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Saha çalışmalarında aktif rol alan Büyükşehir Belediyesi ekipleri bir yandan da deprem bölgesinde bulunan minik kalplerin hayatın olağan akışına hemen dâhil olabilmesi için seferber oluyor.

AdminAdmin

YORUMLAR