Güncel 25 Medya
HV
02 ŞUBAT Perşembe 17:07

Erzurum’da muhalefet, Yeniden Refah Partisi ile ivme kazandı.

Yeniden Refah Partisi Horasan İlçe Başkanı Medeni Kılıçer, Erzurum’un sorunlarına değinerek, çözüm önerilerinde bulundu.

SİYASET
Giriş Tarihi : 06-01-2021 10:57
Erzurum’da muhalefet, Yeniden Refah Partisi ile ivme kazandı.

Erzurum ekonomisinin zaten dar boğazda olduğunu belirten Kılıçer; “Ekonomisi, kısıtlı başlıklara dayalı olan Erzurum’un, öncelikli yatırımlara ihtiyaç var. Tarım ve hayvancılık alanında, üretim noktasında yatırımların önünü daha da açmak varken, bakın burayı özellikle belirtiyorum; Karadeniz’e, yani limana yakınlığı sebebiyle, fabrikalaşmaya elverişli bir coğrafyada olmasını desteklemek, fabrika projeleri geliştirmek, yatırımlar yapılmasını sağlamak ve yapmak varken, bizim günümüzde tartıştığımız başlık yatırımlar olmalı. Vatandaşımız işsiz. Vatandaşımızın derdi var. Bizler onların derdiyle dertlenmeliyiz. ” dedi.

Gelin hep birlikte haykıralım. Erzurum Pasin ovası gibi alana sahip. Ve dikkatinizi çekmek istiyorum. Pasin ovasında, Türkiye’nin en kaliteli patatesi üretiliyor. Peki nasıl değerlendiriliyor bu ürünler? Bir Cips fabrikamız var mı? Yok. Neden Erzurum’da bir cips fabrikamız olmasın? Önceden limana olan ulaşım bahane ediliyordu. Şimdi, Kallıkavak – Kırık bağlantı tünelleri ile Ovit tüneli sayesinde limana ulaşım süresi hatrı sayılır bir seviyede kısaldı. Bunu iyi değerlendirmek lazım. Ve hep bir ağızdan Erzurum’a bu yatırımı talep etmemiz lazım. Erzurum’un bu gibi yatırımlara ihtiyacı var. Erzurum’da bizden önce etkili bir muhalefet yoktu. Fakat bundan sonra, biz varız. Yeniden Refah Partisi var. Allah’ın izniyle de bu ülkenin siyasetinde, Genel Başkanımız sayın Dr. Fatih Erbakan’ın öncülüğünde, hükümet olana kadar da var olacağız.”dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR