Güncel 25 Medya
HV
02 ŞUBAT Perşembe 18:11

ANKARA'DA ENGELLERİ AŞAN PARK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kent Konseyi ve Ankara Emek Rotary Kulübü iş birliğiyle Batıkent Ali Dinçer Rekreasyon Alanı içerisine yapılan “Erişilebilir Yaşam ve Oyun Parkı” hizmete açıldı. Parkta; engelli bireylere yönelik özel oyun grupları ve parkurlar yer alıyor

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-11-2022 20:24   Güncelleme : 26-11-2022 20:24
ANKARA'DA ENGELLERİ AŞAN PARK

Kente yeşil alanlar ve yeni parklar kazandırmak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Ankara Büyükşehir  Belediyesi, Başkentlilerin talep ve ihtiyaçlarına yönelik projeler geliştirmeye devam ediyor.

 Ankara Kent Konseyi ve Ankara Emek Rotary Kulübü iş birliğiyle engelli çocukların aileleri ve arkadaşları ile birlikte keyifli vakti geçirebilmesi için yaptığı “Erişilebilir Yaşam ve Oyun Parkı”nı hizmete açtı. Batıkent Ali Dinçer Rekreasyon Alanı içerisine kurulan parkta engelli çocuklara yönelik özel oyun grupları ve parkurlar yer alıyor.

Parkın açılışına EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, Halk Ekmek Genel Müdürü Tamer Eski, ABB ve EGO bürokratları, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, AKK Engelli Meclisi Başkanı Ersan Petekkaya, Ankara Emek Rotary Kulübü yönetici ve üyeleri ile vatandaşlar katıldı. 

Açılışta konuşan EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın engelsiz Başkent hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz” derken, AKK Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ise “Bugün katılımcı kültürün değerli bir örneğini yaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi arkadaşlarımızın talebini dinleyerek erişilebilir, temas kurulabilir olduğunu gösterdi” ifadesini kullandı. Ankara Emek Rotary Kulübü Dönem Başkanı Rüksan Özerdem de düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

“Bu hayalimizi gerçekleştirmemize katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz. Hayatı yaşamak için engel yok. Dilerim bu tür örnek parklar daha da çoğalır.”   

Yapımı Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen parkta; engelsiz kullanıma uygun olarak tasarlanan oyun grupları ile fiziksel ve eğitsel parkurlar sayesinde engelli çocuklar eğlenirken öğrenecek. Ayrıca park alanında düşmelerde yaralanma ve sakatlanma riskini azaltmak için kauçukla kaplanmış zemin ile güvenlik ön planda tutuldu.

 

AdminAdmin

YORUMLAR