Güncel 25 Medya
HV
07 EKİM Cuma 11:37

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Nejdet Aydın'dan, 24 Kasım Mesajı

Yeniden Refah Partisi Erzurum İl Başkanı, Öğretmenler günü sebebiyle bir mesaj yayımladı

SİYASET
Giriş Tarihi : 24-11-2020 14:30
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Nejdet Aydın'dan, 24 Kasım Mesajı

Yayınladıkları mesajda Yeniden Refah Partisi Erzurum İl Başkanı Aydın, "Başta dava öğretmenimiz sayın Erbakan hocamız olmak üzere; tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum. 

Erbakan hocamızın da dediği gibi; "Bir milletin en büyük gücü, topu, tüfeği, tankı değil, inançlı ve eğitimli gençleridir." Eğitimli ve inançlı gençleri yetiştiren de, yine elleri öpülesi öğretmenlerimizdir.

Yılın sadece bir gününün onlara adanmış olması, Hz Ali (r.a) efendimizin insanlığa aktardığı "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" söylemine ne kadar zıt ise de, yılda bir gün de olsa öğretmenlik şuuru ve kıymetini anımsamak, hayatımızın geri kalanında öğretmenlerimizin kıymetini bilmemize vesile olacaktır.

Ayrıca; ahlaki ve manevi tahribatın had safhaya ulaştığı günümüzde, eğitimin öneminin her geçen gün arttığını yaşayarak idrak ediyoruz. Evlatlarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, binbir zorluklarla evlatlarımızın eğitimlerini tamamlamak için gayret içerisindeler. Bu vesile ile; türlü sıkıntılara rağmen, gecesini gündüzüne katan, emanet ettiğimiz evlatlarımızın, gençlerimizin gelecek anahtarları çok kıymetli öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutluyorum. Onların da gözetimi ve emekleriyle, geleceği daha aydınlık, daha müreffeh bir gençlik ümit ediyor, tüm hemşerilerime saygı, selam ve hürmetlerimi iletiyorum."dedi 

AdminAdmin

YORUMLAR