Güncel 25 Medya
HV
27 EYLÜL Salı 15:00

İYİ PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ CİNİSLİ, ERZURUM’DA HEDEF Mİ KÜÇÜLTTÜ?

Geçtiğimiz gün Erzurum’da bir yerel gazeteyle söyleşi yapan İyi Parti Erzurum Milletvekili sayın Naci Cinisli, verdiği beyanatta “Seçimlerden sonra Erzurum’da tek gezmeyeceğim” söylemiyle kafa karıştırdı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 31-07-2021 23:00
İYİ PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ CİNİSLİ, ERZURUM’DA HEDEF Mİ KÜÇÜLTTÜ?

Siyasetin doğasında bulunan hedefi yüksek tutma anlayışına uymayan bu açıklaması, sayın Cinisli’nin “Tek gezmeyeceğim” söylemiyle 2 vekil olasılığını işaret ettiği gözlemlendi.

Erzurum’un nüfusa oranla milletvekilliği seçiminde sayın Cinisli’nin yapacağı açıklamalarda 6 vekil sıralamasının tamamına talip olması gerektiği ve bu minvalde beyanda bulunması beklenirken, yaptığı açıklama vatandaş tarafından hedef küçültme olarak algılandı.  

GELECEĞİ NASIL BİLEBİLİR?

Gazete Pusula’yla yapmış oldukları röportajda teşkilatlarla arasında bir problem olmadığını da belirten Cinisli’ye, Erzurum’da İyi Partililerin tepkisi gecikmedi.

Henüz seçime zaman varken, milletvekili listesi veya sıralaması hakkında kimsenin herhangi bir bilgisi yokken “Erzurum’da tek gezmeyeceğim” diye açıklama yapması, partililer arasında büyük tepki çekti.

Tekrar milletvekili listelerinde olup olmayacağının garantisini merak eden vatandaşlar, sayın vekilin şimdiden tekrar aday gösterilecekmiş gibi açıklama yapmış olmasını, hem Parti İl Başkanlığına, hem teşkilata, hem de Erzurumlulara bir hakaret olarak algıladıklarını belirttiler.

HATA ÜSTÜNE HATA

Haber merkezimizle istişare eden bazı partililer, sayın Cinisli hakkında “Hata üzerine hata yapıyor” diyerek; böyle bir açıklamanın İl Başkanından habersiz ve istişaresiz yapılmaması gerektiğini ve bununla birlikte İyi Parti’nin Erzurum’daki mevcut durumuna zarar verdiğini düşündüklerini belirttiler.

 

AdminAdmin

YORUMLAR