Güncel 25 Medya
HV
07 EKİM Cuma 12:11

Aziziye Belediyesi GES yatırımını ikiye katlıyor.

Aziziye Belediyesi, yenilenebilir enerji üretimi alanında yaptığı Güneş Enerji Santrali (GES) yatırımını iki katına çıkarıyor.

YEREL
Giriş Tarihi : 18-05-2022 12:37
Aziziye Belediyesi GES yatırımını ikiye katlıyor.
İLGİLİ HABERLER Özdemir ailesinin mutlu günü Başkan Sunar seçim vaadlerini sırasıyla yerine getiriyor

Geçtiğimiz yılın başında devreye alınan santrallerde bugüne kadar 2 milyon 500 bin kilovatsaat elektrik üretimi gerçekleştiren Aziziye Belediyesi, kurulu gücü 1 megavat olan GES yatırımının kapasitesini 2 megavata yükseltiyor. Yatırım genişletme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Aziziye Belediyesi’ne ait Güneş Enerji Santrallerinin üretim kapasitesi yıllık 4 milyon kilovatsaate çıkmış olacak. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın prestij projeleri arasında yer alan Güneş Enerji Santrali yatırımı, çevre dostu ve temiz enerji uygulamaları içerisinde özel bir yer edinirken, bölge için de katma değer oranı en yüksek yatırım modellerinden birisi haline geldi. 

ERZURUM’UN GÜNEŞLENME POTANSİYELİ 
Güneş Enerji Santrali (GES) yatırımının Erzurum açısından çok büyük bir potansiyeli ifade ettiğini anlatan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “Erzurum, günlük ve yıllık güneşlenme süresi bakımından Türkiye’de çok önemli bir avantajı elinde bulunduruyor. Bunun yanında güneş ışınlarının Erzurum’da yere düşme açısı da, elektrik üretimi için fevkalade bir imkân sağlıyor. Biz de Aziziye Belediyesi olarak böylesine önemli bir potansiyele kayıtsız kalamazdık” dedi. 

SİSTEME YENİ PANELLER EKLENİYOR 
Bu doğrultuda ilçeye bağlı Ocak Mahallesi’ne 1 megavat kurulu güce sahip Güneş Enerji Santrali yatırımı yaptıklarını hatırlatan Başkan Orhan, geçen yılın başlarında üretime geçen santralde şu ana kadar 2 milyon 500 bin kilovatsaat elektrik ürettiklerini bildirdi. Aziziye Güneş Enerji Santrali ile ilgili olarak şimdi yeni bir adım attıklarını ve yatırımı iki katına çıkarmak için çalışmalara başladıklarını kaydeden Başkan Orhan, “Sistemimize yeni paneller ekliyor ve yatırımımızı iki kat büyütüyoruz. Halihazırda 1 megavat kurulu güce sahip olan GES tesisimizde, genişletme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte üretim kapasitesi de, iki katına çıkmış olacak” diye konuştu. 

ÇEVRE DOSTU BİR YATIRIM 
Yeni GES kurulum çalışmalarına bir süre önce başladıkları bilgisini veren Başkan Orhan, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yeni tesisin enerji sistemine dahil edileceğini üretime başlanacağını dile getirdi. Orhan, “Yeni panellerimiz ilk ışığı alır almaz Güneş Enerji Santrallerimizin yıllık elektrik üretim kapasitesi yaklaşık 4 milyon kilovatsaate çıkmış olacak. Bu da yaklaşık olarak 2 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılamak demek olacak. Bunun yanında söz konusu yatırımımız çevre dostu olması sebebiyle yine yılda 2 bin ton karbondioksitin atmosfere salınımını engellemiş olmakla birlikte 80 bin ağacın da kesilmesini önlemiş olacak. Yani ilçemizde hem katma değer üretiyor, hem de ekosistemi koruma altına almış oluyoruz” şeklinde konuştu.

Admin

ETİKETLER: aziziye belediyesi muhammed cevdet orhan YORUMLAR #comments .nav-link.active { color: #ffffff; background-color: #3f51b5 !important; border-color: none !important; } #comments .nav-tabs .nav-link { margin-bottom: -1px; background: 0 0; border: 1px solid transparent; border-top-left-radius: 0px !important; border-top-right-radius: 0px !important; } Website Yorumları Name Email Comment function comment_module(){ $(".comment_action .replay").click(function () { $("#replay_form").remove() var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var commentname = $('a',this).attr("data-comment-name"); console.log(commentname) var replay_form_template = ''+ ''+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Name'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Email'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Comment'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ''; $(this).closest(".comment_action").after(replay_form_template) grecaptcha.render('captcha_container', { 'sitekey': '' }); }) $(".comment_action .report").click(function () { var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var request = $.ajax({ url: "https://web.archive.org/web/20220518095535/https://guncel25.com/theme/veni/reportCommnet.php", method: "POST", data: { commentid : commentid }, dataType: "HTML" }); request.done(function( response ) { console.log(response) }) request.fail(function( jqXHR, textStatus ) { }); }) } ÇOK OKUNANLAR Bugün Bu Hafta Bu Ay

Aziziye Belediyesi GES yatırımını ikiye katlıyor.

Zeynep Polat Öncülüğünde, Erzurum'da Bir İlk !

CHP Erzurum İl Başkanı, Yargıtay Kararına 'Hukusuz' dedi. Canan Kaftancıoğlu'na sahip çıktı.

Aziziye Belediyesi GES yatırımını ikiye katlıyor.

Saadet Partisi'nin İftar Davetinde Saadet Dolu Tablo

Kurtlukta Düşeni Yemek midir Kanun?

Kırkpınar; "Özgür basın vazgeçilmez önceliğimizdir"

6 Mayısta Mng Avm'de gerçekleşecek olan Galaya davetlisiniz

Zeynep Polat Öncülüğünde, Erzurum'da Bir İlk !

window.onload = function() { comment_module() }; Erzurum Haber, Güncel Erzurum Haberler, guncel25.com

Since 2014 Ajanss.pro - 2020 Guncel25.com

Copyright © 2022 Tüm hakları saklıdır. Sistem : Haber Yazılımı window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-41037980-3'); SON DAKİKA Aziziye Belediyesi GES yatırımını ikiye katlıyor. Zeynep Polat Öncülüğünde, Erzurum'da Bir İlk ! CHP Erzurum İl Başkanı, Yargıtay Kararına 'Hukusuz' dedi. Canan Kaftancıoğlu'na sahip çıktı. Başkan Uyumaz'dan Anneler Günü Mesajı Hilmi Yavilioğlu'ndan Ramazan Bayramı Mesajı MHP İl Başkanı Karataş’tan Ramazan Bayramı mesajı Erzurumspor Kulüp Başkanı Düzgün;"Bayram sevincini taraftarlarla paylaşıyoruz" Memleket Partisi Palandöken İlçe Başkanı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Memleket Partisi Erzurum İl Başkanı Serhat Can Eş'ten Ramazan Bayramı Mesajı Başkan Sekmen'den Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı get_weather() get_currency() window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-75245420-2'); ×
AdminAdmin

YORUMLAR